Erdoğan ve Yahudi Lobisi Aşkı – İsimler ve Bağlantılar

Unuttunuz mu bu duaları?
Rate this post

Erdoğan gibi bir Amerikan kuklası düşünüldüğünde, yazımızın ayrıntılı ve uzun olması çok doğal, şu ana kadar kendisinin çocukluğundan ve siyasete giriş yıllarından kısaca, ardından belediye başkanlığına giden süreci ve belediye başkanı iken yaptığı görüşmeleri bunun Türkiye’ye olan yansımalarını sizlere aktardık ancak eminiz ki atladığımız çok fazla ayrıntı var, bazı ayrıntıları buraya kısaca eklemek istiyoruz. Bu ayrıntılar tamamen isimlerden, kim olduklarından ve kimlerle bağlantılı olduklarından ibaret olacaktır. Böylece bu isimlerin tesadüfen bir araya gelmiş olamayacağını da daha iyi anlayacak, aralarındaki bağı da daha iyi göreceksiniz.

Nazım Kıbrısi Kimdir?

T.C Öldü Sözlerinin İzletileri Her Yerde, Cevabı Hiç Olmadı.
T.C Öldü Sözlerinin İzletileri Her Yerde, Cevabı Hiç Olmadı.

Kendisi, Nakşibendi Tarikatının Lideridir, özellikle de Kürt Nakşiler arasında güçlüdür, ABD’de yaşamaktadır, bu yanı ile Fetullah Gülen’e benzerdir, kendisi Remzi Gür’e “T.C Öldü.” sözlerini söylemekle tanınır.  Kendisi Atatürk ve Türklük gibi olguların düşmanıdır, bunun nedeni ise Kürt Nakşilerin yani Şeyh Saitlerin devamı olmasıdır, Türklüğün gereksiz olduğunu söyler ve topladığı paralarla şeriatçı eğitimi gizli yuvalarında, çiftliklerinde sürdürürler. Osmanlı İmparatorluğuna yapılan isyanları hazırlayan İngilizler tarafından, Irak merkezli olarak kurulan Kürt Nakşileri, özellikle güç arttırmak isteyen Aşiret Reisleri arasında yaygındır.

Kendisinin, Erdoğan ile ilgisi ise, söz konusu iktidarı desteklerken onların döneminde Türkiye’de pek çok çiftlik açmış olmaları, şirketleri aracılığı ile işler yapmaları ve her seçim AKP’yi desteklemeleridir.

Remzi Gür Kimdir?

Remzi Gür-Nazım Kıbrısi Dergahta, ABD.
Remzi Gür-Nazım Kıbrısi Dergahta, ABD.

Remzi Gür, Tayyip Erdoğan’ın çocukluk arkadaşıdır, tıpkı adına trafik kazasında öldüğü ve ruhsatsız silahla bulunduğu için şu an gerek olmayan ancak pek çok “devlet malı deniz yemeyen keriz” mantığıyla devleti yiyen mafya babası arkadaşı gibi… Özelleştirmelerle promosyon gibi arkadaşlarına hediye ettiği limanlara da farklı günlerin konusu demeliyiz, Ramsey Sahibi Remzi Gür konumuz. Kendisi çeşitli seçimlerde Erdoğan’ın kampanyalarını finanse eder, Kurumlar Vergisi ödemez, ÖYM’nin pek çok ihalesinden faydalanır, kendisini özellikle Nakşilerle kurduğu bağlantılarla tanırız.

Mark Grossman Kimdir?

Fırtınanın Ortasında Türkiye Konferansında Grossman.
Fırtınanın Ortasında Türkiye Konferansında Grossman.

Mark Grossman ABD Türkiye Başkonsolosluğu yapmış Yahudi kökenli bir Amerikandır, CFR yani Dış İlişkiler Konseyi ile yakın ilişki içerisindedir, Fetullah Gülen’e oturma izni alması ile tanınmaktadır, Abraham Foxman’ın yakın arkadaşıdır, Fuller’ın kitaplarına katkı sağlar ve Erdoğan’ın kaşiflerindendir.

Ruşen Çakır Kimdir?

Abromowitz'e bu kitapta rastlamak çok doğaldır.
Abromowitz’e bu kitapta rastlamak çok doğaldır.

CFR’den burs alarak yurt dışında okumuş ve ülkesine bir saha etki ajanı olarak dönmüş gazetecidir. Kendisi Erdoğan’ı Morton Abromowitz ile tanıştıran isimdir, çeşitli toplantılar düzenlemiştir, daha sonraki süreçte de Erdoğan’ın 1991 yılında Altan Tan ile beraber hazırladıkları Kürt Raporunu yayınlamıştır, Abromowitz bu dönemde Kürt sorununa öyle eğilmiş ki kendisine tepki gelince de “Ben iç işlerinize karışmıyorum, Cumhurbaşkanınız Özal bunu söylüyor, ben yineliyorum.” demişti.

Morton Abromowitz Kimdir?

Abromowitz, Erdoğan'ı Pro-Amerikan Yapan Kişiydi.
Abromowitz, Erdoğan’ı Pro-Amerikan Yapan Kişiydi.

ABD Türkiye Büyükelçisi Morton Abromowitz, Erdoğan’ı keşfeden ve ona “İstanbul gibi Türkiye’yi de parlatabilirsiniz.” diyen isimdir, CFR ile yakın ilişki içerisindedir ve tıpkı Mark Grossman gibi Fetullah Gülen’e “Bu adam eğitim dehası.” diyerek oturma izni almıştır, aynı zamanda gene Yahudi kökenlidir. Bu arada bir ilkokul mezunu dinciyi nasıl eğitim dehası diye yutturduklarını, cilaladıklarını başka zamanlara bırakıyoruz.

İsraile ihtiyacımız var diyen birisidir Erdoğan.
İsraile ihtiyacımız var diyen birisidir Erdoğan.

Mehmet Metiner Kimdir?

Mehmet Metiner Kimse Ortada.
Mehmet Metiner Kimse Ortada.

Kendisi eski DEHAP Genelbaşkan Yardımcısıdır, Kürt kökenlidir ve doğrudan Türk ve Türkçülük düşmanıdır, bugün AKP vekilidir, açılımın en büyük destekçilerindendir, çözüm sürecinde Türklüğe ettiği küfürler ve “Türkçüleri ezeceğiz.” sözleri yüzünden Erdoğan’dan sus emri almıştır, Belediye Başkanı olduğu dönemde hep Erdoğanın yanındaadır, 1991 Kürt Raporu hazırlanırken de öyledir, Belirli bazı yerlerden gelen uyarılar gereğince bir dönem Erdoğana zarar gelmemesi için yanından uzaklaşmıştır. Adıyaman Milletveili olan Metiner, Erdoğan’ın en önemli sırlarını biliyor olmasına rağmen 17-25 döneminde “Erdoğan bizim için ikinci peygamber gibidir.” demeden önce de Samanyolu TV’ye çıkarak “Bu işler Erdoğan gibilerle gitmez.” de demiş birisidir.

Graham Fuller Kimdir?

Ilımlı İslam Aşkı-Kemalizm Düşmanlığı
Ilımlı İslam Aşkı-Kemalizm Düşmanlığı

Büyük Orta Doğu Projesinin Zbigniev Brezenski ile kurucusudur, CIA Orta Doğu Türkiye Masası Şefidir, Erdoğan’ın ABD ziyaretlerinde kendisine eşlik etmiş ve Erdoğan’ın ABD-AB-İsrail ile anlaştığına yönelik söylentilerin en büyük kaynağıdır. Ilımlı İslam ve Dinler Arası Diyalog gibi kavramların mimarıdır, “Milli görüş gömleğini çıkarttık, artık Ilımlı İslamcıyız.” diyen Erdoğan’ın da haliyle mimarı olmaktadır, “Biz hazmettire hazmettire geliyoruz.” sözleri ile Ergenekon-Balyoz süreçleri ve bugünkü Anayasa Değişikliği Süreci ile “Demokrasi bir tramvaydır ve son durak gelince ineriz.” gibi sözleri yan yana koyarsanız Erdoğanın asıl gömleğini ve amacını da daha açık şekilde görmüş olursunuz. Recep Tayyip Erdoğan, Graham Fuller’dan aldığı BOP’u 2 Nisan 2003 Gizli Hizmet Sözleşmesi ile de daha iyi bir şekilde taçlandırmış, TSK’yı tasfiye ederek de ABD’ye 90’larda gördüğü en büyük felaket olan Hüseyin Kıvrıkoğlu benzeri subayları kafesleyerek de iyiliklerin en büyüğünü yapmıştır. Bu dönemde pabucu dama atılan Erbakan da “Kemalistler, ABD eliyle tutuklanıyor.” şeklinde kendi öğrencilerini şikayet etmekten geri durmamıştır, en nihayetinde kendisi artık Radikal İslamcı ve bir kasabalıyken, Erdoğan Ilımlı İslamcı ve Laikliğe saygılı gibi görünen sahte bir imajı elde etmiştir.

Abdullah Gül Kimdir?

Abdullah Gül Kimdir?
Abdullah Gül Kimdir?

Abdullah Gül, Erdoğan ile birlikte Kasımpaşa Akıncıların bir parçasıdır, İstanbul Üniversitesinde öğrenci iken Gülen ve bir başka Amerikan sevdalısı Necip Fazıl Kısakürek’in Komünizm ile Mücadele Derneğinin üyesidir, Milliyetçiler ve Solcular ile gerçekleştirdiği çatışmalar ile okuldan atılmaya ve girememeye giden süreçler yaşadıktan sonra Fullbright Bursu ile Britanya’nın ajan üretmekle ünlenen Exeter Üniversitesinde okumuştur. Fullbright, 12 Mart 1947 ABD Dostluk Anlaşması gereği Türkiye’deki zeki öğrencilere ABD burs vererek yeniden şekillendirme yetisine kavuşmuş olmasının türevidir. 1990’larda yerini Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Geliştirme Komisyonu almıştır, böylece Demire, Özal gibi pek çok isim ABD’de Burs alarak okumuş, saha etki ajanı olarak ülkesine dönmüştür, bu isimler arasında Ecevit de vardır. Abdullah Gül Exeter dönüşü, kasabalı İslamcıdan, şehirli İslamcı kısmına geçiş yapmıştır, artık sakalsızdır, saçları düzgün taranır ve daha uzundur, kravat takmakta sakınca görmez, Erdoğan ile birlikte gerekli isimlerle gerekli görüşmeleri yaparak gerekli sözleri vermektedir.

Daha 1996 yılında, Rand Cooperation, Erbakanın yerine hazırlandığını belirterek Erdoğanın geleceğini, Abdullah Gül’ün de Dış İşleri Bakanı olacağını belirtir, Erdoğan Popülerleştirme gereği hapse girdiği için Başbakan olamayacakken de yardımına gene bir Amerikan kuklası olan Baykal yetişmiş, Abdullah Gül de koltuğu onun için ısıtmıştır. Bu dönemde Yunan Başbakanı Simitis ile Erdoğan hiç bir yetkisi olmamasına rağmen görüşerek David Sultan gibilerle yaptığı görüşmelerin içeriğini aktarmıştır, bugünkü Kıbrıs Konferanslarını ve söylenen sözleri de böyle ele almalıyız, görüşmelere gitmesini sağlayan ise Abdullah Gül olmuştur. Kendisi Britanya Kraliçesinden de iki ayrı madalya, kraliyet nişanı almıştır, bu madalyalar ise bugüne kadar Kraliyet Ailesine katkı sağlamamış kimseye verilmemiştir, belki de Britanyalı Diplomatlardan Sir David Logan HSBC patlamasına rağmen istediğini almanın yolunu bulmuştur.

Sir David Logan Kimdir?

David Logan Hikaye, Kraliçe Şahane
David Logan Hikaye, Kraliçe Şahane

Britanya Büyükelçisidir, 1997-2001 yılları arasında bu görevi yürütmüş ve özellikle de Fazilet içerisindeki “Yenilikçiler” olarak adlandırılan Gül-Erdoğan ikilisinin, Gül kısmı ile iletişimdedir, kendisi AKP’nin kuruluşunda tüm AB ülkelerinin katkısı olduğunu ve bunun da Türkiye’nin Demokrasisine katkı sağlayacağını çekinmeden söyler, biz ise HSBC patlaması dahil her türlü diğer diplomatlarla yaşanan görüşmeler yarışının, “AKP Türkiyesinden pay kapmak için” olduğunu bilmekteyiz.

Carolina Haggins Kimdir?

Carolyn Huggins Kimdir?
Carolyn Huggins ve Erdoğan

Diğer şekli ile Carolyn Huggins. Tayyip Erdoğan popülerleştirilmek için hapse girdiğinde, Carolyn Huggins, Erdoğan’ı ziyaret ediyor ve “Bu tip durumlar Türk demokrasisine olan güveni azaltır.” demektedir, AB yetkilileri Erdoğan’ı ziyaret eder ve “Yapılan düşünce özgürlüğüne aykırıdır.” diyerek Erdoğan’ı savunur. Erdoğan, halkı etnik köken, mezhep ve din ayrılıklarına göre bölerek kışkırtmak suçundan hapse girmiştir, yani AB’nin de tam yapmak istediği şeyi yapmaktan hapse girmiştir, Erbakan yerine AB tarafından savunulan birisi de Türk Milletine daha çağdaş görünmektedir, o günlerde iç siyasetten kimsenin savunmak gibi bir derdi olmayan birisidir Erdoğan, bu yüzden dış dinamiklerin savunmasında bir sakınca algı harekatlarında bir sakınca yaratmamaktadır.

Carolyn Huggins aynı zamanda da söz konusu ziyareti “veda” için yaptığını söylemiş, kendisini bir daha ne zaman görürüm belli değil diyerek yaptığı açıklamaların da Washington’ın talimatı olduğunu belirmtiştir. 1 Ekim 1998 tarihli Hürriyet gazetesine çıkan haberlere göre de Huggins, Washington’ın Erdoğan’ı korumak istediğini resmi ağızdan söylemiştir.

Şu ana kadar anlattığımız isimleri, yazımızın uzun olmaması için yüzeysel anlattık, Elizabeth Shelton, Tayyip Erdoğan, Fetullah Gülen, Necip Fazıl Kısakürek, Bülent Arınç, Henry Kissenger, Robert Murdach, Merve Kavakçı, Emine Şenlikoğlu, George Soros, Hanri Barkley, Paul Henze, David Sultan gibi isimlere daha sonra, yazıyı okunabilecek derecede tutabileceğimiz birbaşlıkta gireceğiz, ayrıca ilerleyen dönemlerde bütün bu isimleri ayrı başlıklar halinde daha ayrıntılı biçimde açıklayacağız, şu an sadece her ziyafete özel atıştırmalıklar hazırlamaktayız.

Sağlıcakla kalın.
Politik Deli
17 Şubat 2017

2 thoughts on “Erdoğan ve Yahudi Lobisi Aşkı – İsimler ve Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir